Foukaná izolace

Za jeden den zateplíte, do čtyř let ušetříte!

Za dotaz nic nedáte
Váš e-mail:
Váš telefon:
Vzkaz:

Tepelně izolovaný strop ušetří až 30 % nákladů za vytápění a přitom je až 10 x levnější než izolace fasády nebo výměna oken. Izolace půdy foukanou izolací zlepšuje klima v domě, je z principu protipožární, zvyšuje teplotu, šetří za topení a návratnost investice je 3 – 5 let.
Investice do izolace střešních a stropních konstrukcí se opravdu vyplatí!

NABÍDKA ŘEŠENÍ

Co pro vás rádi uděláme?

Spotřeba i náklady na vytápění vám neustále rostou, a přesto se vám nedaří v bytě či domě udržet příjemnou pokojovou teplotu? Drží se vám v bytě nadměrná vlhkost a v rozích místností se již objevila plíseň? Nebo naopak řešíte, zda zakoupit klimatizaci, a tím zabránit přehřívání místností v letních měsících?

Máme pro vás řešení!
– provedeme nejjednodušší a nejefektivnější způsob zateplení,
– garantujeme nízké náklady a rychlou návratnost investice (3–5 let),
– ušetříte až 30 % současných nákladů na vytápění,
– časově nenáročná aplikace (3–5 hod.) bez narušení chodu budovy,
– zateplení bez odpadu a nepořádku, bez vyklizení půdy,
– izolování složitých a obtížně přístupných míst,
– nehořlavost, tvarová stálost, odolnost proti vodě, plísním, hnilobám, hlodavcům a jiným škůdcům.

Tepelně izolovaný strop je až 10 x levnější než izolace fasády nebo výměna oken. Izolace půdy foukanou izolací zlepšuje klima v domě, je z principu protipožární, zvyšuje teplotu a šetří za topení.

Foukaná izolace je vhodná pro zateplení všech částí stropní a střešní konstrukce, jako je podlaha, strop, půda, podkroví, stěna nebo střecha rodinného domu, bytového domu, průmyslových, zemědělských i ostatních objektů. Tato technologie je také vhodná k opravě původní izolace nebo k jejímu navýšení.

POZOR! Foukaná izolace má okamžitý efekt, který v zimě zaznamenáte do hodiny. Na foukanou izolaci dáváme 10 let záruku. Investice do zateplení střechy je možnost, jak ušetřit za vytápění!

Při průzkumu půdních prostor také ZDARMA posoudíme stav dřevěných prvků stropní a střešní konstrukce z hlediska napadení dřevokazným hmyzem nebo dřevokaznou houbou.

“Na podzim jsme zateplili půdu obecního úřadu a již první zimu jsme znatelně pocítili snížení nákladů. Celé zateplení navíc trvalo 3 dny a ještě ke všemu zůstalo pěkně uklizeno. Firmu Tignum vřele doporučuji.”
Petr Pokornýstarosta obce Kačice

Rychle a čistě pro vás zateplíme

VÝHODY

Není potřeba izolovat celý dům, protože největších úspor za vytápění docílíte zateplením půdy, která je jinak nevyužívaná. Realizace vám vyřeší problémy během jednoho dne a není nutné jakkoli stavebně zasahovat do domu. Realizace je bez následného nepořádku a nijak nezasahuje do provozu domu.

Rozdělení izolace podle konstrukcí

Izolace volné plochy

Foukaná izolace volných půdních ploch je velice snadná, rychlá a za velmi nízké náklady. Nejčastěji se využívá u vazníkových konstrukcí střech, kde je z hlediska použití příhradových vazníků velmi složitá montáž roštové izolace. Pokud není půda pochozí, izolace se fouká takzvaně na volno. Není potřeba ji zakrývat, není třeba nic stavebně upravovat. V případě pochozí půdy vytvoříme jednoduše dřevěný záklop, který vám umožní půdu dále využívat.

Izolace dvouplášťových střech

Foukanou izolaci lze využít i v případě zateplení ploché pultové střechy, pokud je dvouplášťová. Izolaci foukáme do prostoru mezi střechou a stropem. Výhodou takového zateplení je zabránění úniku tepla vzhůru, ale také zlepšení izolačních vlastností, které zabrání přehřívání prostor pod střechou v horkých letních měsících a jejich vychladnutí v zimě. Foukaná izolace ušetří náklady za vytápění a za klimatizaci.

Izolace do dutin

Foukaná izolace nám umožňuje dodatečně zateplit dutiny dřevěných stropů u mansardových střech, dřevostaveb a dalších. Pro realizaci není potřeba vyklízet půdu ani otevírat celý strop. Postačí jen několik otvorů, které na místě připravíme, a z těch se dutiny plně a spolehlivě vyplní.
ref-zatepleni

Izolace mansardy střechy ve Skutči u Chrudimi